قفل های دیجیتالی چمدان: وقتی شما به دنبال بالا بردن امنیت سفرتان هستید، یکی از بدیهی‌ترین کارهایی که باید ابتدا به سراغش بروید، خرید یک قفل چمدان است. اما قفل‌های چمدان تا چه حد ایمنی دارند؟ حقیقت آزاردهنده این است که قفل‌های چمدان به طرز وحشتناکی فاقد ایمنی هستند.

فقدان ایمنی این قفل‌ها برای امنیت چمدان شما به چه معناست؟ چگونه بر محافظت از اموال شما تأثیر می‌گذارد؟

جهت درک این مسائل، باید درکی جامع نسبت به حقیقت وحشتناک موجود درخصوص قفل‌های چمدان پی ببریم.

فهرست مطالب

قفل‌های اداره امنیت حمل‌ونقل چه امنیتی برای چمدان شما فراهم می‌کنند؟

قفل‌های اداره امنیت حمل‌ونقل، ایمن نیستند.

قسمت یو شکل این قفل‌ها را می‌توان با بیشتر انبردست‌های بی‌کیفیت برید، مغزی‌های قفل را می‌توان با کمی مهارت باز کرد و طراحی این نوع قفل‌ها برای شاه­کلیدها نمایان شده است.

اگر از قفل اداره امنیت حمل‌ونقل استفاده می‌کنید، به توهم امنیت دچار خواهید شد.

بزرگ‌ترین مزیت استفاده از قفل‌های اداره امنیت حمل‌ونقل این است که اداره امنیت حمل‌ونقل قادر است کیفتان را بدون شکستن قفل باز کند.

البته این مورد هم احتمالاً نتواند جلوی بریده شدن قفل را بگیرد، همان‌طور که بسیاری از مسافران گزارش کرده‌اند علی‌رغم داشتن قفل اداره امنیت حمل‌ونقل، قفلشان بریده شده‌ است.

اما حداقل این احتمال وجود دارد که قفل ناایمن شما با شکسته شدن باز نشود.

مرتبط: خرید قفل های دیجیتال یوکا-شرکت نوآوران هوشمند

جایگاه یک قفل اداره امنیت حمل‌ونقل، یک پله بالاتر از زیپ است.

اگر نگران حضور سارقین در کمین خود هستید، باید بدانید که امنیت این قفل‌ها بسیار ابتدایی است.

با این حال، یک قفل اداره امنیت حمل‌ونقل را می‌توانید پس از جدا شدن از کیف، دوباره در جای دیگری از آن استفاده کنید، درحالی‌که زیپ چنین قابلیتی ندارد.

با در اختیار داشتن یک قفل اداره امنیت حمل‌ونقل معتبر، بعد از جستجوی قانونی، این احتمال وجود خواهد داشت که چمدان شما بتواند در نهایت همان سطح از «امنیت» سابق خود را حفظ کند.

  1. اداره امنیت حمل‌ونقل می‌تواند هر قفل چمدانی را بدون دلیل باز کند

قفل دیجیتال چمدان

اگر چمدان‌تان نیاز به بازرسی داشته باشد، اداره امنیت حمل‌ونقل این حق را دارد تا چمدان شما را با استفاده از ابزار لازم باز کند.

در صورتی که نامه «اطلاعیه بازرسی چمدان» را در چمدان بازرسی‌شده‌تان دریافت نکرده باشید، متن آن به شرح زیر خواهد بود:

برای محافظت از شما و مسافران همراهتان، اداره امنیت حمل‌ونقل (TSA) با در اختیار داشتن یک حکم قانونی می‌تواند همه چمدان‌ها را تحت بازرسی قرار دهد.

در قسمتی از این روند، برخی چمدان‌ها باز شده و تحت بازرسی فیزیکی قرار می‌گیرند. چمدان شما در میان آن‌هایی بود که جهت بازرسی فیزیکی انتخاب شد.

در طی بازرسی، چمدان شما و محتوای آن ممکن است برای یافتن موارد ممنوعه بررسی شده باشد.

بعد از پایان بازرسی، محتوای چمدانتان بازگردانده شده است.

اگر افسر امنیت اداره امنیت حمل‌ونقل به دلیل قفل بودن چمدان ما، قادر به باز کردن آن برای بازرسی نباشد، ممکن است از اعمال زور برای شکستن قفل چمدان استفاده کرده باشد.

اداره امنیت حمل‌ونقل صمیمانه پشیمانی خود را از انجام این کار اعلام می‌کند، با این حال اداره امنیت حمل‌ونقل مسئول خرابی قفل که برآمده از این احتیاط امنیتی الزامی است، نمی‌باشد.

آیا برای چنین یادداشتی، توصیه اینکه بهتر است بروید و درباره امنیت بهتر سفر بعدی‌تان مطالعه کنید، خنده‌دار نیست؟

این‌طور به نظر می‌رسد، اما در کل ماحصل کار، این است که قفل‌ها ایمن نیستند، دانستن اینکه چه چیزی باعث می‌شود تا چمدانتان نشانه‌دار شود، همان مسئله امنیتی است که باید برای پرهیز از جلب توجه اداره امنیت حمل‌ونقل به آن توجه داشته باشید.

  1. هر قفل چمدانی را می‌توان باز کرد

باز کردن قفل چمدان

حقیقت این است که هر قفلی را می‌توان باز کرد، حتی قفل‌هایی که تاکنون باز نشده‌اند را نیز می‌توان باز کرد.

روش‌های باز کردن قفلی که افراد متخصص بخش امنیت پرواز بیشتر اوقات از آن استفاده می‌کنند، مخرب است.

 

هیچ قفلی وجود ندارد که بتواند در برابر انواع روش‌های مخربی که آن‌ها با زمان نامحدودی که در اختیار دارند و بکارش می‌گیرند، مقاومت نماید.

حتی بهترین قفل‌های موجود هم نمی‌توانند در مقابل بالاترین سطح فشاری که می‌تواند روی آن اعمال شود، مقاومت کنند.

انتظار نداشته باشید که رعایت مسائل امنیتی توسط شما، بتواند جلوی اعمال قانون را بگیرد.

هرچند ممکن است حتی هیچ مجرمی هم وجود نداشته باشد، اما آن‌ها این حق را دارند که چمدان شما را به هر قیمتی باز کنند.

اگرچه موارد مستندی نیز وجود دارد که در آن، امنیت یک چمدان به قدری بالا بوده که اداره امنیت حمل‌ونقل دست از تلاش برای باز کردن آن برداشته است.

من به طور کامل پیامدهای امنیتی که نهاد اعمال قانون در مقابل آن تسلیم شده را درک نمی‌کنم، به شخصه انتظار نخواهم داشت اگر باز کردن قانونی و مجوزدار چمدان ضرورت داشته باشد، در برابر قانون یک استثنا باشم.

در صورت وجود تهدیدات مجرمانه، بدون اینکه لازم باشد اعمال زور قانونی انجام شود، قفل‌های شما می‌توانند باز شوند.

با این حال، وقتی مسئله مجرمان معمولی در میان باشد، باید تمامی مسائل امنیتی چمدان و نه فقط امنیت قفل‌های چمدان را در نظر بگیرید.

  1. هیچ قفل چمدانی نمی‌تواند از یک زیپ محافظت کند

امنیت چمدان با قفل دیجیتالی

هر قفل چمدانی که برای ایمن ساختن یک زیپ مورد استفاده قرار می‌گیرد، کاملاً بی‌فایده است.

هرکسی با در اختیار داشتن یک خودکار، می‌تواند مسیر زیپ (دندانه‌های آن) را سوراخ کند. این باعث می‌شود که در عرض چند ثانیه، فرد به محتوای چمدانتان دسترسی داشته باشد.

به محض اینکه دست فرد به اموالتان رسید، می‌توانند زیپ را ببندند طوری که گویا هیچ‌وقت کسی دست به آن نزده است.

اگر زیپ مقاوم در برابر نفوذ دارید، درنتیجه زیپ شما از ایمنی لازم برخوردار است، اما یک قفل هرگز نمی‌تواند از آن زیپ محافظت کند.

وقتی قفلی می‌خواهید که بتوانید با آن امنیت کامل چمدانتان را فراهم کنید، باید از چمدانی استفاده کنید که بست دارند نه زیپ. بست­ها، مهره‌های محکمی هستند که از محتوای چمدانتان محافظت می‌کنند.

بعید به نظر می‌رسد که اگر یک‌بار تجربه سوراخ شدن زیپتان را تجربه نکنید، سراغ زیپ ضد نفوذ بروید. علی‌رغم اینکه روش باز کردن زیپ تا حد زیادی برای مجرمان سرتاسر جهان بسیار مشهور است، اما استفاده از این مشخصه ایمنی هنوز چندان رواج پیدا نکرده است.

  1. چمدان شما به سطح امنیت یک قفل آسیب می‌رساند

امنیت نگرانی اصلی تولیدکننده‌های چمدان‌های معمولی نیست.

تنها درصورتی‌که آن چمدان با در نظر داشتن مسائل امنیتی طراحی شده باشد، قفلی که شما روی آن می‌گذارید فرق زیادی به حال امنیت چمدانتان نخواهد کرد.

علاوه بر محافظ زیپ، باید بیشتر نگران مجرمان سرسختی باشید که اهمیتی به اینکه مخفیانه چمدانتان را باز کنند، نمی‌دهند.

یک روش کاملاً رایج برای باز کردن این است که مجرمان چمدانتان را می‌بُرند. در این صورت شما به چیزی همچون چمدان برند پلیکان نیاز خواهید داشت.

با برش نرم یک چاقوی تیز، یک دزد به راحتی می‌تواند به همه اموال موجود در چمدانتان دسترسی داشته باشد.

 

هرچند چمدان شما می‌تواند در مقابل بریده شدن مقاومت کند، اما داشتن یک قفل روی آن واقعاً قرار نیست به طور کامل از اموالتان محافظت کند.

به احتمال زیاد چمدان شما قرار است، بسیار راحت‌تر از یک قفل فوق‌العاده محکم شکسته شود.

منطقی نیست که قفل بسیار قدرتمندی داشته باشید، درحالی‌که خود چمدانتان از سطح ایمنی چندانی برخوردار نیست.

از سطح محافظتی که چمدانتان برایتان فراهم می‌کند آگاه باشید، پیش از اینکه بخواهید روی قفل حساب باز کنید.

  1. قفل‌های داخلی چمدان ایمن نیستند

مناسب ترین قفل دیجیتال چمدان

این بیشتر یک نکته راهنمایی کننده است، تا قانونی سفت و سخت، اما مهم است درباره این حقیقت فکر کنید که تقریباً هر چمدانی که می‌خرید، قرار نیست قفل‌هایی با سطح امنیت بالا داشته باشند.

این ممکن است همان چیزی باشد که چمدان ادعایش را دارد، اما بهتر است حقیقت را بدانید تا اینکه تبلیغات را باور کنید.

حتی اگر برند ایمنی که برای ساخت قطعات قفل مورد استفاده قرار گرفته شده بدنام نباشد، هنوز این احتمال وجود دارد که قفل روی آن ارزان‌قیمت و ناکارآمد باشد.

اغلب اوقات قفل‌های روی چمدان‌ها و کیف‌دستی‌ها ادعای ارائه بیش‌ترین سطح امنیت را دارند، اما آن‌ها فقط از یک نوع قفل جدید استفاده می‌کنند.

قفل‌هایی که به عنوان قفل‌های داخلی در این چمدان‌ها از آن‌ها استفاده می‌شود، قفل‌های لوله‌ای، صلیبی و نگه‌دارنده دیسک هستند.

اگر قفلی از کیفیت ساخت ضعیفی برخوردار باشد، مهم نیست دیگر از چه اجزای داخلی تشکیل شده باشد. قفل‌های بی‌کیفیت، ایمن نیستند.

آن‌ها راحت‌تر می‌شکنند، چرا که کیفیت فلز پایین‌تری دارند و می‌توانند ساده‌تر بشکنند. تولید انبوه موردنیاز برای قرارگیری آن‌ها در داخل چمدان نیز باعث می‌شود بسیاری از این قفل‌ها به راحتی با کمی دست‌کاری باز شوند.

بهترین راه برای محافظت از چمدان چیست؟

بهترین راه برای محافظت از تمامی چمدان‌ها این است که باید حواستان شش‌دانگ به آن باشد. این شرایط در طول سفرتان احتمالاً فراهم نباشد، به خصوص اگر مجبور شوند، چمدانتان را بازرسی کنند.

مهم‌ترین چیز این است که خودتان باید مراقب اموالتان باشید.

میانگین زمانی که چشم از چمدان‌های‌تان برمی‌دارید خیلی کمتر از مدت زمانی است که قفل‌های شما برای بازشدن بدون مجوز به آن نیاز دارند.

تا آنجایی‌که می‌دانیم، پرواز در ایالات متحده از این قانون مستثنا خواهد بود.

مجریان اعمال قانون زمان زیادی را با چمدان شما سر می‌کنند و مجوز باز کردن قفل‌تان را نیاز دارند.

ما برای اینکه از مجرمان و سارقان دور بمانید، این نوع از ارزیابی سطح امنیتی، یک الزام است.

ملاحظات نهایی

مهم نیست که در یکی از خطرناک‌ترین کشورهای جهان هستید یا در خانه دوستانتان در شهری نزدیک خوابیده‌اید، وقتی چمدان همراهتان باشد، توجه مجرمان را به خود جلب خواهید کرد.

قفل‌های چمدان قرار نیست از آن محافظت کنند. شما باید مسائل بیشتری را به جز قفل‌های چمدان برای حفظ امنیت اموال‌تان در نظر بگیرید.

تماس با کارشناسان یوکا