آیا می دانید با استفاده از رنگ نقره ای در  ۱۱ قسمت از خانه تان می توانید دکوراسیون خانه تان را متحول کنید تا جایی که هر شخصی که به خانه شما وارد می شود حس کند به یک خانه اشرافی و سوپر لوکس وارد شده است ؟

همه ما شاید ظروف و جاشمعی های زیبا و خیره کننده نقره را در خانه های مادربزرگ هایمان به خاطر بیاوریم . در آن زمان ها شاید طراحی داخلی و دکوراسیون خانه  طبق قوانین و اصول طراحی مثل این روزها پیش نمیرفت و کسی به این شکل به طراحی دکوراسیون خانه فکر نمیکرد اما با نگاهی به خانه های قدیمی و فضاهای سنتی کاملا مشخص است که در آن روزگار افراد بدون حتی دانش تخصصی در زمینه دکوراسیون، در خلق زیبایی ها و کنار هم چیدن رنگ ها معجزه میکردند . مشخصا دو رنگ اصلی و پر کاربرد در آن زمان رنگ طلایی و نقره ای بود که با درخشندگی و زیبایی خاص شان شکوهی وصف ناپذیر به فضای خانه ها می دادند .

اما این روزها که چیدمان منزل و دکوراسیون خانه و یا دکوراسیون اداری به صورت تخصصی تر انجام می شود بسیاری از افراد و متخصصین از معجزه و تاثیر اعجاب انگیز رنگ طلایی و نقره ای برای ایجاد فضایی لاکچری و لوکس و اعیانی استفاده میکنند .

حتی استفاده بسیار محدود از رنگ نقره ای در دکوراسیون داخلی خانه ها می تواند تغییرات بزرگ و غیر قابل باوری ایجاد کند .

دکوراسیون سوپرلوکس خانه نقره ای

دکوراسیون سوپرلوکس خانه نقره ای

و بهترین کار هم برای کسانی که در دکوراسیون شجاعت و جرات بالایی ندارند ولی دوست دارند تغییر و تحولی به دکوراسیون منزل شان بدهند، استفاده از رنگ نقره ای در مقیاس کم است .

برای استفاده از رنگ نقره ای در دکوراسیون خانه یا فضای اداری هیچ محدودیت خاصی وجود ندارد و شما می توانید رنگ نقره ای را در آشپزخانه ، سالن و پذیرایی ، اتاق کار و .. به کار ببرید

روانشناسی رنگ نقره ای و استفاده از آن در زندگی روزمره و دکوراسیون داخلی خانه یا فضای اداری

روانشناسی رنگ ها در دکوراسیون داخلی خانه

روانشناسی رنگ ها در دکوراسیون داخلی خانه

هر رنگی که ما در دنیای واقعی میبینیم و حس میکنیم و از آن در لباس ، خانه ، ماشین و .. خلاصه زندگی روزمره مان استفاده میکنیم یک دنیا داستان هیجان انگیز پشت سر خودش دارد  و سالها و قرن ها فرهنگ و اصالت یک قوم و ملیت با خود یدک می کشد. این روزها انقدر نقش انتخاب و استفاده از رنگ ها در زندگی ما زیاد و مهم شده است که بسیاری از درمان گران برای درمان بسیاری از بیماری ها از رنگ درمانی استفاده میکنند .

در روان شناسی رنگ ها ، رنگ نقره ای نشانگر سردی ، اعتبار ، پرستیژ ،  شهرت و علم است . رنگ نقره ای انرژی زیادی را به بیننده انتقال میدهد و تاثیرات مثبت زیادی بر بدن و سلامت آن دارد . رنگ درمان گران از رنگ نقره ای برای درمان تعدادی از بیماری های روحی استفاده میکنند .

 کاربرد رنگ نقره ای در محیط زندگی باعث افزایش نبوغ ، تفکر ، خلاقیت و آگاهی بیشتر در انسان می شود .

در چه قسمت هایی از دکوراسیون خانه یا دکوراسیون داخلی اداری می توانیم از رنگ نقره ای استفاده کنیم ؟

۱- گلدان یا جام شمعی نقره ای در دکوراسیون خانه

گلدان نقره ای- جا شمعی نقره ای در دکوراسیون منزل

گلدان نقره ای- جا شمعی نقره ای در دکوراسیون منزل

برای اضافه کردن رنگ نقره ای در دکوراسیون داخلی خانه حتما نیاز نیست دیواری را به رنگ نقره ای بکنید یا حتما مبلمان نقره ای بخرید و هزینه زیادی متحمل شوید . فقط کافی است به چند مغازه لوکس فروشی یا دکوری سری بزنید و به سلیقه خودتان چند گلدان یا شمعدان نقره ای انتخاب کنید . البته هدف ما از انتخاب گلدان و جا شمعی این است که بگوییم اگر در نگاه اول در انتخاب رنگ نقره ای به عنوان رنگ غالب دکوراسیون شک دارید ( که قطعا حق دارید چون انتخاب رنگ دکوراسیون یکی از سخت ترین کارهاست ) بهتر است از یک جز کوچک استفاده کنید و چه چیزی بهتر از یک جا شمعی ، آپاژور ، گلدان ، ساعت و ..؟

۲- کوسن و یا روتختی نقره ای برای دکوراسیون داخلی خانه  و دکوراسیون اتاق خواب

کوسن نقره ای در دکوراسیون منزل

کوسن نقره ای در دکوراسیون منزل

یکی از فضاهایی که می توانیم از رنگ نقره ای در آن استفاده کنیم مشخصا اتاق خواب است ( البته مشخصا نه اتاق کودک و نوجوان چون بهتر است برای اتاق بچه ها از رنگ های شاد تر استفاده کنیم تا شادی و سرزندگی آنها را چند برابر کنیم ) . پس اگر شما جزو طرفداران و دوست داران رنگ نقره ای و شکوه و جلال آن هستید می توانید چند جز از اتاق خواب تان را مثل کوسن یا رو تختی نقره ای انتخاب کنید . حتما امتحان کنید . روتختی نقره ای ظاهری بسیار شکیل و لوکس به تخت شما میدهد.

روتختی نقره ای در دکوراسیون اتاق خواب

روتختی نقره ای در دکوراسیون اتاق خواب

۳- پرده نقره ای در دکوراسیون سالن پذیرایی

شک نکنید که پرده ها یکی از مهمترین و تاثیر گذار ترین بخش ها در دکوراسیون داخلی سالن پذیرایی هستند . شاید بسیاری از افراد ترجیح بدهند که برای افزایش نور خانه از پرده استفاده نکنند ولی از نظر من نبود پرده در سالن پذیرایی یا اتاق، دکوراسیون خانه را ناقص و بد شکل میکند .

پرده نقره ای در دکوراسیون سالن پذیرایی خانه سوپر لوکس

پرده نقره ای در دکوراسیون سالن پذیرایی خانه سوپر لوکس

پس اگر دوست دارید که خانه ای لاکچری و لوکس داشته باشید یکی از راه های آن استفاده از پرده های نقره ای براق یا مات است . و بهتر است برای زیبا تر دیده شدن پرده حتما چوب پرده را هم ست رنگ پرده یعنی نقره ای بگیرید .

۴- خرید مبلمان نقره ای در دکوراسیون داخلی منزل یا دکوراسیون اداری کلاسیک

مبلمان و میزناهارخوری نقره ای در خانه سوپر لوکس

مبلمان و میزناهارخوری نقره ای در خانه سوپر لوکس

انتخاب و خرید مبلمان نقره ای می تواند دکوراسیون پذیرایی شما را متحول کند و از حالت کلیشه ای خارج کند . شما با خرید یک ست میز ناهار خوری نقره ای و یا مبلمان نقره ای می توانید خانه خود را متمایز و خاص کنید . این روزها در بسیاری از فروشگاه صندلی های به نام صندلی تولیکس بسیار مد شده است که در همه رنگ ها هم موجود است . شما می توانید صندلی اپن تولیکس نقره ای پایه کوتاه یا پایه بلند را برای اپن آشپزخانه تان استفاده کنید و مطمئن باشید که می توانید با استفاده از این صندلی های مدرن و با طراحی منحصر به فرد علاوه بر استفاده از رنگ نقره ای در دکوراسیون و مجلل کردن فضا یک دکوراسیون مدرن هم داشته باشید . البته این روزها در دکوراسیون اداری هم به میزان زیادی از صندلی های تولیکس استفاده میشود .

مثلا این نمونه ها را ببینید :

صندلی بار نقره ای در دکوراسیون خانه لوکس

صندلی بار نقره ای در دکوراسیون خانه لوکس

 

صندلی تولیکس نقره ای در دکوراسیون خانه لوکس و مدرن

صندلی تولیکس نقره ای در دکوراسیون خانه لوکس و مدرن

 

۵- کاغذ دیواری نقره ای در طراحی داخلی منزل ایرانی

مشخصا همه ما میدانیم که یکی از سخت ترین مراحل طراحی داخلی خانه یا فضای اداری انتخاب رنگ دیوارهاست . چون اگر انتخاب درست و اصولی داشته باشیم می توانیم ساعت ها و روزها از بودن در خانه یا محیط کارمان لذت ببریم و اگر بالعکس رنگ اشتباهی انتخاب کنیم می توانیم دکوراسیون محیط کار یا دکوراسیون منزل مان را نابود کنیم و هیچ کاری هم نمی تواند این تاثیر مخرب را کم کند . پس بهتر است برای انتخاب رنگ مناسب فضا و دلخواه خودتان عجله ای نکنید و حتی کار بهتر و مطمئن تر این است که حتما قبل از خرید کلی رنگ حتما از تست رنگ روی دیوارتان استفاده کنید .

روش صحیح تست رنگ روی دیوار : بهتر است یک قوطی بسیار کوچک از رنگ مورد نظرتان را از رنگ فروش بخرید و یک مربع ۴۰*۴۰ یا ۵۰*۵۰ از دیوار اتاق را با رنگ انتخابی رنگ کنید و یک روز به خودتان فرصت بدهید و سعی کنید در طول روز چندین بار به آن نگاه کنید .  و احساس خودتان و اعضای خانواده را در نظر بگیرید و همین طور تاریک و روشن شدن فضا و میزان ست بودن با سایر وسایل خانه یا محل کارتان . بعد در مرحله نهایی تصمیم بگیرید که دوست دارید کل دیوار اتاق خواب ، اتاق کار یا سالن پذیرایی یا هر قسمت دیگری از خانه تان به این رنگ باشد؟ مطمئنا با این روش نتیجه بهتری در تغییر و تحول دکوراسیون منزل تان میگیرید . ( می توانید به جای دیوار از یک پالت چوبی بلااستفاده در خانه تان برای تست رنگ استفاده کنید )

کاغذ دیواری پذیرایی- کاغذ دیواری اتاق خواب - کاغذ دیواری مدرن- کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری پذیرایی- کاغذ دیواری اتاق خواب – کاغذ دیواری مدرن- کاغذ دیواری سه بعدی

اما در کنار رنگ ، این روزها کاغذ دیواری هم دوباره به دوران اوج خودش برگشته و بسیاری از افراد به جای رنگ ترجیح می دهند از کاغذ دیواری پذیرایی یا کاغذ دیواری اتاق خواب و یا طرح های جدید تر آن یعنی کاغذ دیواری سه بعدی استفاده کنند .

شما هم اگر علاقه به  نصب کاغذ دیواری در خانه یا محل کارتان دارید با انتخاب کاغذ دیواری نقره ای کلاسیک می توانید یکباره یک تغییر و تحول بسیار تاثیر گذار و عجیبی در خانه یا محل کارتان ایجاد کنید .

هشدار : به این موضوع توجه کنید که کاغذ دیواری نقره ای چیزی نیست که شما بتوانید برای کل دیوارهای پذیرایی یا اتاق استفاده کنید !! پس بهتر است در استفاده از آن احتیاط کنید و مثلا از یک کاغذ دیواری گلدار نقره ای فقط برای یک دیوار در دکوراسیون سالن پذیرایی استفاده کنید .

۶- استفاده از استول ، پاف یا مبل شنی نقره ای در دکوراسیون داخلی

استول و پاف در دکوراسیون خانه مدرن

استول و پاف در دکوراسیون خانه مدرن

این روزها به شدت استفاده از استول ، پاف و مبل های کوسنی و یا مبل شنی راحت در دکوراسیون خانه ها طرفدار  پیدا کرده است .  پس برای استفاده از یک جزء نقره ای در دکوراسیون پذیرایی یا حتی اتاق خواب از پاف نقره ای استفاده کنید . ست کردن و هماهنگ کردن پاف و استول ها یا مبل شنی با سایر وسایل مانند آباژور و قاب عکس های دیواری و میز و .. هم می تواند فضای سالن پذیرایی یا اتاق خواب را جذاب تر کند .

۷- شلف دیواری نقره ای و بوفه نقره ای در دکوراسیون سالن پذیرایی

یکی دیگر از چیزهایی که این روزها در دکوراسیون طرفداران زیادی پیدا کرده است شلف های دیواری تزئینی است . این شلف ها در رنگ های مختلف و متنوعی به بازار عرضه میشوند و شما بر حسب سلیقه تان می توانید رنگ مورد نظرتان را انتخاب کنید . یا حتی خودتان دست به کار شوید Do It Yourself ( DIY) و یک شلف چوبی بگیرید و یک رنگ مثلا نقره ای و شروع کنید به رنگ آمیزی و لذت بردن و در نهایت هم دکوراسیون مورد علاقه تان خودتان با دستان خودتان بسازید.

۸- جادوی آیینه نقره ای در دکوراسیون پذیرایی یا اتاق خواب

آیینه در دکوراسیون خانه لوکس و مدرن

آیینه در دکوراسیون خانه لوکس و مدرن

استفاده از آیینه ها از قدیم در دکوراسیون خانه ها بسیار طرفدار داشته است و این روزها هم افراد بسیار زیادی برای افزایش روشنایی و دل بازی خانه ها و اتاق هایشان دوست دارند از آیینه ها در دکوراسیون استفاده کند . خب پس چرا برای سوپرلوکس شدن خانه و  افزایش شکوه و جلال فضای سالن پذیرایی و اتاق خواب از رنگ متالیک نقره ای برای قاب آیینه ها استفاده نکنیم ؟

۹- میز تلویزیون نقره ای در دکوراسیون سالن پذیرایی

میز تلویزیونی نقره ای در دکوراسیون خانه مدرن

میز تلویزیونی نقره ای در دکوراسیون خانه مدرن

شاید بیشتر ما عادت کرده ایم که برای میز زیر تلویزیونی از رنگ های تیره ای مانند مشکی یا قهوه ای سوخته استفاده کنیم . اما شاید تعجب کنید که میز تلویزیون نقره ای به چه میزان می تواند سبک دکوراسیون شما را متحول کند و خانه شما را شاهانه و سوپرلوکس کند .

۱۰- آباژور نقره ای در دکوراسیون اتاق خواب یا سالن پذیرایی

آباژور نقره ای در دکوراسیون خانه

آباژور نقره ای در دکوراسیون خانه

استفاده از آباژورها هم این روزها در دکوراسیون داخلی خانه ها و حتی جالب تر در دکوراسیون اداری بسیار رواج پیدا کرده است . و علاوه بر جلوه زیبا در طول روز با نور خود در شب هم باعث روح تازه ای در دکوراسیون خانه می شوند . پس از استفاده از آباژورها در دکوراسیون خانه یا محل کار غافل نشوید. و اگر جزو دوست داران رنگ نقره ای هستید و تمایل دارید پرستیژ دکوراسیون خانه یا محل کارتان را بالا ببرید چه چیزی بهتر از یک آباژور نقره ای زیبا ؟

۱۱- قفل دیجیتال نقره ای در دکوراسیون منزل و دکوراسیون اداری

به نظر شما میشود به فکر تغییر و تحول دکوراسیون باشید یا دوست داشته باشید در یک فضایی با دکوراسیون مدرن زندگی و کار کنید و یا عاشق خانه ای سوپر لوکس باشید  اما تصمیمی به جایگزینی قفل های کلیدی دردسر ساز با قفل دیجیتال نگرفته باشید ؟!

قفل دیجیتالی در ساختمان لوکس

قفل دیجیتالی در ساختمان لوکس

مطمئننا کمتر کسی این روزها پیدا می شود که دوست نداشته باشد از شر قفل های کلید خلاص شود و آنها را دور بیاندازد .پس اگر شما هم جزو این دسته افراد هستید و دوست دارید در یک خانه امن و مدرن و سوپر لوکس زندگی کنید بهتر است در اولین فرصت نسبت به زیبا و لوکس کردن درب ورودی خانه یا محل کارتان که بیشترین تاثیر را در ذهن میهمان ها یا مراجعین به دفتر کارتان دارد اقدام کنید.

شاید دوست داشته باشید در مورد کاربرد مجدد کلیدهای بی مصرف بیشتر بدانید:

 

قفل دیجیتال در ساختمان لاکچری

قفل دیجیتال در ساختمان لاکچری

و نکته جالب در مورد قفل دیجیتالی این است که این نوع قفل ها دارای رنگ های متنوع و خیره کننده ای هم هستند . یکی از رنگ های پرطرفدار در قفل های دیجیتالی رنگ نقره ای است که اگر دوست دارید در دکوراسیون خانه یا محل کارتان جادوی آن را ببینید می توانید در زیر تعدادی از انواع آن را ببینید :

دیدن نمونه قفل دیجیتالی نقره ای

اگر هم دوست دارید در مورد قفل های دیجیتال بیشتر بدانید، می توانید با کارشناسان حرفه ای و متخصصین در این زمینه صحبت کنید.

 

تماس با مشاورین یوکا